Pomoc i praca dla młodych rolników

rolnik praca Pomoc i praca dla młodych rolnikówAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma jeszcze do rozdania sporo pieniędzy w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Każdy kto zamierza swoje życie związać z rolnictwem i hodowlą, a nie prowadził jeszcze do tej pory działalności gospodarczej w tym obszarze może starać się o bezzwrotną dotację w wysokości 50.000 złotych. Dotacja jest spora, a według ostatnich informacji ARiMR, jeszcze sporo funduszy pozostało dla młodych rolników.

O dotacje może starać się rolnik przez 40 r.ż, który jeszcze nie prowadził własnego gospodarstwa rolnego. Wystarczy wypełnić wszystkie dostępne na stronie formularze i stworzyć biznespan inwestycji, a można otrzymać aż 50 tyś złotych, z których można zakupić maszyny czy zainwestować w infrastrukturę. Co ciekawe, najwyraźniej dotacja nie cieszy się nadmierną popularnością, bo poza województwem kujawsko – pomorskim i podlaskim, w których wykorzystano już o nad 60% środków przeznaczonych na dotacje, w pozostałych województwach rozdano dopiero od 20 do 40% środków. Najmniej osób zainteresowanych pracą na roli jest w Małopolsce (81 wniosków) i woj Lubuskim (69 wniosków).

Czyżby mimo dotacji praca rolnika mającego własne gospodarstwo przestała się już cieszyć estymą?

źródło: arimr.gov.pl
fot:Aneta Błaszczyk

Dodaj komentarz

One Response to “Pomoc i praca dla młodych rolników”

  1. dawka81 says:

    co to jest 50.000 złotych?15,500 euro mozna kupic spbie za to co>?Co z ta kasa zrobic jak mi potrzeba 500.000 pic na wode prawdziwą kasą dzielą sie w Warszawie