Nowe miejsca pracy dla mieszkańców Legnicy i okolic

fabryka Nowe miejsca pracy dla mieszkańców Legnicy i okolicW grudniu otwarta zostanie pod Legnicą fabryka potentata w zakresie produkcji komputerów, firmy Lenovo. Mimo, iż do otwarcia fabryki zostało jeszcze sporo czasu, firma powoli rusza z rekrutacją. Potrzebnych będzie bowiem około 1200 osób. Zatrudnienie znaleźć mają nie tylko pracownicy produkcyjni, ale również osoby z wyższym wykształceniem. Na razie zatrudniono już część kadry managerskiej.

Beata Krakowska – dyrektor personalny fabryki, mówi również o zapotrzebowaniu na zdolnych studentów i absolwentów. Poza częścią produkcyjną pod Legnicą siedzibę będzie miał też dział zakupów, personalny czy logistyki.
Montowane pod Legnicą komputery sprzedawane będą a krajach Europy, w Afryce i na Bliskim Wschodzie.
Zarobki w Lenovo mają być atrakcyjne dla pracowników. Jak będzie w rzeczywistości, czas pokaże. Już wielokrotnie okazywało się że pojęcie „atrakcyjne” jest dla pracodawców i pracowników zupełnie różne.
Zdecydowanym plusem, związanym z otwarciem fabryki, jest jednak stworzenie nowych miejsc pracy, a dla pracowników możliwość pracy w tej cieszącej się uznaniem, prestiżowej korporacji.

źródło: bankier.pl

Dodaj komentarz

One Response to “Nowe miejsca pracy dla mieszkańców Legnicy i okolic”

  1. LEGNICZANIN says:

    to chyba nie jest zdjęcie z Legnicy