Nicecritic.com, czyli jak powiedzieć koledze, że ma nieświeży oddech?

rozmowa pracownikow2 Nicecritic.com, czyli jak powiedzieć koledze, że ma nieświeży oddech? Praca w zespole wymaga kompromisów i umiejętności współpracy. Bywa jednak tak, że nasi współpracownicy robią coś co nas irytuje, drażni lub nam przeszkadza. Niekiedy są to sytuacje o których trudno powiedzieć komuś wprost, nie każdy bowiem jest tak asertywny. Nieświeży oddech, podkradanie jedzenia z lodówki pracowniczej, głośny i donośny śmiech, plotkowanie – to sytuacje które najczęściej przeszkadzają współpracownikom. Niestety, nie każdy umie zwrócić koledze z pracy uwagę, że powinien częściej zmieniać odzież, czy samemu kupować sobie jedzenie. Czy w takiej sytuacji na zawsze skazani jesteśmy na męczący kontakt ze współpracownikami?

Dla rozwiązania takich problemów, powstała strona internetowa nicecritic.com. Każdy użytkownik, który ma do zakomunikowania komuś coś niezbyt przyjemnego, może znaleźć na stronie odpowiednią formułę i wysłać ją do kolegi z pracy przez witrynę. Kolega, nigdy nie dowie się kto wysłał mu tą wiadomość. Twórcy serwisu przygotowali pomysły na niemalże każdą sytuację, a każda wypowiedź jest kulturalna i grzeczna – tak że żaden współpracownik nie powinien poczuć się obrażany.
Jakie teksty znaleźć możemy w nicecritic.com? Najróżniejsze. Są więc hasła dotyczące współpracy w grupie: „Pozwalanie innym na zabieranie głosu pomoże w dzieleniu się pomysłami”, „Na następne spotkanie lepiej się przygotować”, zachowania w biurze „Może rozważysz opcję wprowadzenia nowych dowcipów do Twojego repertuaru”, a nawet higieny osobistej „Miętowe pastylki skutecznie odświeżają oddech”. Każde skonstruowane jest tak, by zawierać sugestię tego co jest przeszkadzające dla innych, ale bez obrażania podmiotu wiadomości. Dla mało asertywnych osób to wspaniała możliwość zwrócenia innym uwagi.
Niestety, nie mamy jeszcze wersji polskiej strony, wszystkie wiadomości można więc wysłać jedynie po angielsku.

Dodaj komentarz

5 Responses to “Nicecritic.com, czyli jak powiedzieć koledze, że ma nieświeży oddech?”

 1. Eva z drzewa says:

  W takiej sytuacji jest wiele opcji,ja osobiscie nie lubie nikomu zwracac uwagi na cokolwiek,chyba,ze jest to na moim terytorium a ktos az sie prosi o reakcje.Jak ktos zacznie wyglaszac przemowienie prosto w moja twarz a ma nieprzyjemny oddech,to na pewno nie omieszkam mu o tym powiedziec, ale jak sytuacja bedzie odwrotna czyli jesli ja bede w czyims biurze a cos takiego zaistnieje,to postaram sie nie wracac to tego biura lub placowki.

 2. kasia says:

  Mialam kolezanke w pracy, ktora jak wchodzila koledzy otwierali okna, bo tak brzydko pachniala. Najgorsze, ze nie zawsze. Ciezko bylo wyczuc, czy to choroba, czy brak higieny osobistej. Straszne. Niestety nikt nigdy nie odwazyl sie powiedziec jej na glos, ze w jej towarzystwie ciezko skupic sie na pracy. Praca byla w redakcji, w openspejsie.

 3. basia says:

  Mam kolegę w pracy co zawsze z naszego prywatnego czajnika i filtra wypija nam wodę. Na prośbę by dołożył się do kosztów zawsze jest zdziwiony i mówi “czy już nie dołożył”. Nic nie dorzucił się do dnia dzisiejszego a pije coraz częściej. Pomuszcie jak zrazić go do tej wody. Może coś dodać?

 4. anonim says:

  U nas w pracy jest Halina cukierek maczany w truciżnie.Jak sobie znajdzie kozła ofiarnego,to jezdzi po nim ,że aż przykro słuchać tych plotek,nawet na syna dyrektora rozsiewa ploty.Mamy jej dosyć,tylko jak o tym powiedzieć dyrektorowi?

 5. wiki says:

  co zrobić gdy się coś widzi i niemorzesz powstrzymać się od plotek na ten temat właśnie straciłam koleżanke ktura będzie jutro o mnie plotkowała . c robić