Najlepsza firma dla kobiet

szefowa Najlepsza firma dla kobietManpower Inc. profesjonalna firma doradcza, która swój oddział ma również w Polsce, została wyróżniona przez amerykański magazyn dla kobiet przedsiębiorczych „Pink”, tytułem Najlepszej Firmy dla Kobiet.
Organizatorzy konkursu, uważają że firma Manpower w szczególny sposób dba o rozwój swojej kadry managerskiej, promując zatrudnianie kobiet na wysokich stanowiskach oraz umożliwiając godzenie kariery zawodowej z życiem rodzinnym i macierzyństwem.

„Pink” analizował sytuację kobiet pod względem trzech głównych kryteriów:

 • liczby kobiet w zarządzie i na wysokich stanowiskach
 • systemy szkoleń i coachingów dostępnych dla kobiet i obejmujących je swoim programem
 • wynagrodzenia i różnic pomiędzy wynagrodzeniem kobiet a mężczyzn. (średnio kobiety w większości firm zarabiają 75% tego co mężczyźni, będąc na takich samych stanowiskach i pełniąc te same funkcje).

W Polskim oddziale Manpower, ponad 80% zatrudnionych to kobiety. Kobieta jest też dyrektorem generalnym.
Ranking powstał w USA i dotyczył amerykańskiego rynku pracy. Podobne badania przydałyby się również w Polsce, aby chcące budować swoją karierę kobiety wiedziały na które firmy mogą liczyć i w których warto pracować. Na razie bowiem na Polskim rynku pracy, dwie największe przeszkody blokujące rozwój kobiet, to znacznie niższe wynagrodzenia, oraz szklany sufit umożliwiający kobietom awanse jedynie do pewnego poziomu.

źródło: nf.pl

Dodaj komentarz

3 Responses to “Najlepsza firma dla kobiet”

 1. agabialecka says:

  Coraz więcej powinno powstawać firm ,które będą mogły zatrudniać kobiety mające dzieci ,gdyż są bardziej sumienne i zorganizowane.

 2. MariannaP says:

  Niestety znam więcej firm, których raczej nie poleciłabym moim przyjaciółkom. Moja koleżanka właśnie “została zmuszona” do odejścia z pracy po powrocie z macierzyńskiego… Najgorsze są duże, zagraniczne korporacje – oczekują, że wszyscy będą pracować po 10 – 12 godzin dziennie – więc gdzie tu czas na rodzinę i dzieci? Najwyższy czas żeby szefowie takich firm zrozumieli, że wypoczęty i zadowolony pracownik, mający za sobą wsparcie rodziny jest o wiele efektywniejszy niż pracujący po godzinach, wymęczeni, wypaleni pracownicy.

 3. Biedronka says:

  wszystko pięknie, idea też godna pochwały, tylko nie rozumiem dlaczego to ja musze ruszac tyłek jak do biura przyjdą goście, a żaden facet się nie ruszy. to tak w temacie równego traktowania.