Dzień Znieważania Szefa

Dziś jest Dzień Znieważania Szefa. W końcu, skoro jest Dzień Wolności Podatkowej (24 lipca), Dzień Bez Kupowania (29 listopad) czy Dzień bez Telefonu Komórkowego (15 lipca), to dlaczego nie może być dnia Znieważania Szefa? W końcu niektórzy pracownicy marzą o takim dniu non stop.

Dzień Znieważania Szefa wymyślili Amerykanie, a dokładnie Arabella Bainbridge St. Germaine Wang Montague Fishtweed – czyli postać pod którą ukrywa się A. C. Kemp – wykładowca literatury angielskiej na Uniwersytecie w Massachusetts.

Dniu Znieważania Szefa, poświęcono witrynę internetową – insultyourbossday.com. Znaleźć można na niej przykłady znieważania i krótki przewodnik po konsekwencjach wzięcia udziału w święcie.

Kto – według twórców – powinien wziąć udział w celebracji święta? Każdy kto posiada Szefa. W przypadku samozatrudnionych, powinni zaopatrzyć się na ten dzień w lusterko.

Jak uniknąć zwolnienia w przypadku znieważenia Szefa? Twórcy serwisu doradzają by znieważać anonimowo. Nie jest to zbyt honorowe, ale bezpieczne.

O godz. 15.00 23 lipca 2008, pracownicy powinni zbiorowo obrazić Szefa, a następnie udać się do pobliskiego baru na drinka. Serwis radzi by obrażać w grupie. Jest bezpieczniej i zabawniej.

Nie przypuszczamy by świętowanie było masowe, choć sam pomysł jest dość zabawny. Co jednak w sytuacji kiedy nasz Szef nie zasługuje na obrażanie?