Gdzie powinieneś wysyłać Twoje CV

Po spędzeniu bezsennej nocy na redagowaniu curriculum nie pozostań w połowie drogi. Wyślij je tym, którzy mogliby być potencjalnie zainteresowani.

Istnieją dwa rodzaje osób:
– Osoby, które mają długą listę kontaktów, co pozwoli im na znalezienie dobrej pracy.
– Osoby, które nie mają swojej sieci kontaktów i muszą ją sobie dopiero stworzyć.

Dać się poznać jest dużo ważniejsze niż ukończenie studiów podyplomowych, zdobyciu tytułu z wyróżnieniem czy praktyki w najlepszej firmie w branży. Twoje curriculum powinno przechodzić z rąk do rąk i otwierać Ci drzwi do tych, którzy pragną zaoferować Ci pracę, do tych, którzy mogą Ci pomóc w znalezieniu odpowiedniego stanowiska, bądź do tych, którzy mogą Cię „ukierunkować” w Twoich poszukiwaniach.
– Stwórz sobie listę osób, które mogą być Ci przydatne. Zdobywanie znajomości może być przeprowadzone zarówno na podłożu osobistym, jak i zawodowym. Liczy się wszystko, co może umożliwić Ci zdobycie pracy, której szukasz.

– Internet. Opublikuj swoje CV w giełdach pracy, takich jak na przykład InfoPraca, szukaj informacji, zdobądź kontakty z pracodawcami i pokaż im, że byłbyś bardzo użyteczny w ich firmach.

– Nie poddawaj się. Jeśli nie odpowiadają na Twoje telefony, zadzwoń ponownie. Należy być nieustępliwym i dać się słyszeć. Niczego nie wskórasz, jeśli stwierdzisz, że ich nie interesujesz. Dokładnie na odwrót, własna inicjatywa jest świadectwem silnej osobowości.