Gdzie powinieneś wysyłać Twoje CV

Po spędzeniu bezsennej nocy na redagowaniu curriculum nie pozostań w połowie drogi. Wyślij je tym, którzy mogliby być potencjalnie zainteresowani.

Istnieją dwa rodzaje osób:
– Osoby, które mają długą listę kontaktów, co pozwoli im na znalezienie dobrej pracy.
– Osoby, które nie mają swojej sieci kontaktów i muszą ją sobie dopiero stworzyć.

Dać się poznać jest dużo ważniejsze niż ukończenie studiów podyplomowych, zdobyciu tytułu z wyróżnieniem czy praktyki w najlepszej firmie w branży. Twoje curriculum powinno przechodzić z rąk do rąk i otwierać Ci drzwi do tych, którzy pragną zaoferować Ci pracę, do tych, którzy mogą Ci pomóc w znalezieniu odpowiedniego stanowiska, bądź do tych, którzy mogą Cię „ukierunkować” w Twoich poszukiwaniach.
– Stwórz sobie listę osób, które mogą być Ci przydatne. Zdobywanie znajomości może być przeprowadzone zarówno na podłożu osobistym, jak i zawodowym. Liczy się wszystko, co może umożliwić Ci zdobycie pracy, której szukasz.

– Internet. Opublikuj swoje CV w giełdach pracy, takich jak na przykład InfoPraca, szukaj informacji, zdobądź kontakty z pracodawcami i pokaż im, że byłbyś bardzo użyteczny w ich firmach.

– Nie poddawaj się. Jeśli nie odpowiadają na Twoje telefony, zadzwoń ponownie. Należy być nieustępliwym i dać się słyszeć. Niczego nie wskórasz, jeśli stwierdzisz, że ich nie interesujesz. Dokładnie na odwrót, własna inicjatywa jest świadectwem silnej osobowości.

Dodaj komentarz

One Response to “Gdzie powinieneś wysyłać Twoje CV”

  1. kasia napisał(a):

    Dzięki za dobre rady.