Części listu motywacyjnego

List motywacyjny, jak każdy inny list, jest dokumentem osobistym, dlatego też z tysiąca sposobów jego napisania, Twój własny, osobisty sposób będzie najlepszy. Tylko jedna wskazówka: list motywacyjny zazwyczaj składa się z trzech części.
  • Możesz w nim zawrzeć trzy lub cztery tematy, pamiętając jednak o tym, aby skoncentrować się na wykształceniu i doświadczeniu zawodowym, mającym związek z oferowanym stanowiskiem pracy. Pisząc, pamiętaj o tym, aby nie zanudzić osoby, która będzie czytała Twój list.
  • Po pierwsze musisz być bardzo konkretny; wyjaśnij, skąd dowiedziałeś się o danym wakacie. Ta pierwsza część listu powinna być krótka i rzeczowa. Nie ma potrzeby zbytniego rozwijania tematu.
  • Druga część listu zawiera większą ilość informacji. Napisz o sobie, o swoim doświadczeniu zawodowym, o wykształceniu związanym z oferowanym stanowiskiem pracy. Wyraź zainteresowanie pracą w firmie i swoją gotowość objęcia oferowanego stanowiska. Pamiętając o tym, aby nie zabrzmiało to arogancko, postaraj się przedstawić pracodawcy korzyści, jakie przyniesie firmie Twój angaż.
  • Ostatnia, trzecia część listu motywacyjnego to pożegnanie. W tym punkcie należy sprowokować pracodawcę do tego, aby się z Tobą skontaktował. Podaj pracodawcy swój numer telefonu lub adres e-mail, aby mógł się do Ciebie bezpośrednio zwrócić. Warto również wspomnieć, że w przypadku braku odpowiedzi z jego strony skontaktujesz się z nim osobiście.
  • Na zakończenie podziękuj pracodawcy za czas, jaki poświęcił na zapoznanie się z Twoimi dokumentami aplikacyjnymi.

InfoPraca

Dodaj komentarz